Alkol kullanım dengesizliği ya da alkol bağımlılığı tedavisinde esas hedef ayıklıktır. Alkolün içersinde tespit edilen be kişiyi bağımlı duruma getiren bağımlı bulunduğu maddeden tümüyle uzaklaşması sağlanır. Genellikle beyindeki zarara bağlı olarak kişinin doğru karar verebilmesi, mantıklı hareketler edebilmesi adına detaylı zorluklar çıkıyor.

Uzmanların asıl gerçekleştirmek istediği o kişinin herhangi bir şekilde tedavi ve takip içersinde olmasını sağlamak. Çünkü alışkanlık yapan madde tüketimi neticesi bilhassa alkol kullanım bozukluğunda sosyal yaşam bulunduğu gibi bozuluyor. Bu nedenle tedavi sürecinde zararı en aza indirmek amacıyla kişinin ve toplumun daha az zarar görmesini sağlamak ve tedavi sürecinin devamlılığını sağlamak hedeflenir.

Hastanın tedavi sürecinin içersinde kalabilmesi amacıyla hastaya ideal detaylı tedavi seçenekleri sunulur. Esasında tercih edici olan birim ailedir. Hastanın bir uzmana gösterilmesi en mühim adım. Bu süreçte şayet hastaya bir daha katiyen ağzına sürmeyeceksin katiyen içmeyeceksin gibi yaklaşımlarda bulunmak hastayı daha çok kaybetmeye neden olacaktır. Alkol ruh sağlığı yönünden da son derece zararlıdır. Alkol bağımlılığı olan insanlar sıksık toplum doğrulusunda dışlandıkları için bir vakit sonra bu hal psikolojilerini olumsuz yönde etkilemekte ve daha çok alkol tüketimine neden olmaktadır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format