Apple Tarafından 10'uncu Yıla Özel Tanıtılan iPhone X'in Özellikleri Neler?

Her yeni modelinde tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran dev şirket Apple, 10’uncu yıla özel iPhone X’i tanıttı… İşte özellikleri ile “iPhone X”!

Apple lansmanının en gözde ürünü şüphesiz iPhone X oldu. Peki, 10’uncu yıla özel çıkarılan bu cihazda ne gibi özellikler var? Gelin onlara birlikte bakalım…
Apple, iPhone ile özdeşleşen büyük bir özelliği bu cihaz ile rafa kaldırdı. “Home” tuşu, iPhone X ile birlikte tarihe karışmış oldu. Çerçevesiz bir ekrana sahip olan cihaz üzerinde, diğer cihazlarda görmeye ve kullanmaya alıştığımız Home tuşu bulunmuyor. Peki cihaz nasıl kontrol edilebiliyor? İşte, bu soru da günümüzde gittikçe yaygınlaşan Face ID ile cevap buluyor. Home tuşu bulunmayan iPhone X‘in bünyesinde yüz tanıma özelliği bulunuyor. Her ne kadar kullanıcılar home tuşunu daha kullanışlı bulsa da, biyometrik okuyucu da bir o kadar güvenli ve kullanışlı. Kullacılar bu sayede telefonu açarken ve mağazaya giriş yaparken sadece yüz tanıma özelliğini kullanacak. Özellik çok hızlı bir şekilde tarayacak ve cihaz işlemi anında yapacak. Cihazın ekranı 5,8 inç boyutunda. Bu da çok güçlü bir ekran anlamına geliyor. Ayrıca tüm bunların yanında iPhone X, büyük bir depolama kapasitesi ile de birlikte geldi. Modelde 64 ve 256 GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. 6 çekirdekli bu model, Apple A11 Bionic işlemcisini kullanıyor. Bir diğer özellik ise diğer modellerde bulunan yatay kameranın artık olmaması. Apple, bu yeni modelde kamerayı dik bir şekilde konumlandırdı.

Kaynak: Apple.com

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
5
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
4
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
2
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format