An itibariyle Google bilgisayar (Windows, Mac, Linux) ve mobil (Android, iOS) platformlar için Chrome 66'yı duyurdu. Masaüstünde, varsayılan olarak sessize alınmış otomatik başlatılan  içeriği, emniyet iyileştirmelerini ve yeni geliştirici özelliklerini içerir. Tarayıcının yerleşik güncelleyicisini kullanarak en son versiyona güncelleyebilir ya da direkt olarak google.com/chrome web sitesinden indirebilirsiniz.

Bu sürümdeki en büyük iyileştirme, otomatik olarak ses içerikli içeriğin default olarak engellenmesidir. Bu fonksiyonellik, orijinal olarak Ocak ayında Chrome 64’ün kullanıma sunulmasıyla geciktirildi, lakin şimdi burada. Bununla birlikte, Chrome 64, site birtakımnda sesi tamamıyla dönem dışı bırakmak amacıyla bir alternatif ekledi, bu fonksiyon planlanandan daha sonra da geldi (daha evvelce Chrome 63 amacıyla planlanmıştı).

YouTube videoları ile karışık neticeler aldık, yalnız otomatik olarak başlatıldıkları ve birtakım günlerde video sitelerinin ana odağı bulunduğu gibi, içeriği otomatik olarak yürütebilirdi yalnız başkaları ile aynı fikirde olmayabilir. Her iki halde da, bir sayfa otomatik oynatılan videoyu bir şekilde engelliyorsa, bu özellik ile bütün internet sitelerinde ki otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format