Çoğu birey yüz hijyenikliği yapar iken yalnızca sabun kullanıyor. Hekimler bunun hatalı olduğunu defalarca dile getiriyor. Yüz hijyenikliği yapılırken sabun kullanılması yüzün pH dengesini değiştirerek cilt tarzına değiştirebilmekte ve birtakım alerjik ciltlerde değişik reaksiyonlarda verebilir. Dolayısıyla cilt hijyenikliği yapılırken içersinde SLS, paraben olmayan mamüller kullanılmalıdır. Pazar da çoğu kozmetik mağazasında cilt hijyenikliği ile alakalı mamüller bulunur. Bunlardan bir tanesi yüz temizleyici jellerdir. Özellikle içersinde paraben, SLS vs. türevleri bulunmaz. Doğru olan bunlardan birini kullanmak lazımdır.

Cilt Temizliğinin Doğru Yapılması-(Yüz);Temizleyici yüz jelleri cilt bakımında mühimdir ve cildin derinlemesine hijyenik hale getirilmesi lüzumir. Temizleyici yüz jelleri de her gün kullanılması lüzumir. Hatta cilt tarzına göre gündüz ve gece de kullanılabilir. Cilt gün içersinde lüzum dışarıdaki havadan lüzumse yüzün yağlanmasından fazlaca kirlenir. Bunun önüne geçmek amacıyla jeller kullanılabilir. Daha sonra yüz tarzına göre seçilen peeling temizleyicileri de haftada üç kez kullanılması idealdur.

Çünkü peeling temizleyicilerde içersinde tanecikler varolduğu amacıyla yüzü çizebilir. Yani bu mamüllerin her gün kullanılması ideal değildir ve gün sonucunda yüz jel ile yıkandıktan sonra bir cilt toniği kullanılması (bireynin arzusuna göre) – lüzumsinime göre – cilde iyi gelir. Son ismim yüzün iyice nemlendirilmesidir.

Cilt Temizliğinin Doğru Yapılması-(Vücud);Vücut içersinde satılan peelingler bulunmaktadır. Bunlarında beden tarzına göre seçilmesi lüzumir. Daha sonra kullanım şekline göre tüketilir ve bu gibi peelingler kullanıldıktan sonra cildin nemlendirilmesi mühim bir ismimdır. Ciltten ölü deri atılması amacıyla peeling kullanılmadan evvelce bedenin keselenmesi cilde daha canlılık katabilir. İsteğe göre değişebilir bu ismim.

Son olarak; Cilt tarzına göre seçilmeli kullanılacak olan mamüller, bu beden tarzı amacıyla mühim bir ismimdır ve cildin nemlendirilmesi lüzumir. Yüz hijyenikliğinde ise en büyük hatalı sabun kullanılmasıdır. Cilt bakımına ehemmiyet veren insanlar bu hususta dikkatli olmalıdır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
2
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format