1. Güney Afrika

  ibrahim artan
  1
  Cape Town dünyanın en güzel şehirlerinden biri (biz şimdilik ilk 10 listesinde ki 11. ülke diyelim), ve Kruger Ulusal Parkı mutlaka ölmeden önce görülmesi gereken bir yer.Güney Afrika efsanevi güzellikte manzaralara sahip. Blyde Nehri Kanyonundan Drakensberg Dağlarına kadar. Tüm bu güzellikler yanında ülkenin çok problemli bir yer olduğunu söylemeyi unutmamak gerekiyor. Ancak fotoğraf makinenizi alıp Cape’in muhteşem manzaraları içine girdiğinizde gerçekten başka hiç bir yerde görülemeyecek kadar güzellikte ilham verici manzaraların tadını çıkartabilirsiniz.

 2. Almanya

  ibrahim artan
  0
  Evet, Almanya. Belki de bu konuda dünyanın en küçümsenmiş ülkesi. Almanya masal diyarlarının ve mimari mücevherlerin bulunduğu bir ülke. Büyük şehirlerinde genellikle güzellikten çok enerjik bir yaşam göze çarpıyor ancak Münih’in kendine has bir ruhu var ve aynı şekilde daha küçük şehirler olan Dresden, Heidelberg, Leipzig ve Potsdam da ya geçmişten bu güne korunmuş yada restore edilmiş göze hitap eden çok güzel bir atmosfere sahip.Ancak Almanya’nın gerçek güzelliği Bavyera’nın romantik yolunda ve o yoldaki inanılmaz kalelerde yatıyor. Alp Dağları’nın eteklerinde bulunan görkemli göller ve dağlar, üzüm bağları, büyüklü Siyah Ormanı ile baştan sonra muhteşem bir his uyandırıyor insanın içinde. Ülke’yi bir gezmeye başladınız mı sürprizlerin ardı arkası kesilmeyecek.

 3. Brezilya

  ibrahim artan
  0
  Dünya’nın en güzel (Rio) ve en çirkin şehrine (Sao Paulo) sahip olan ülke Brezilya ama doğa konusunda Tanrı tarafından sanki ayrıca ödüllendirilmiş gibi. Amazon ormanlarının güzelliği zaten tartışma konusu olabilecek bir şey değil ve büyüklüğü ise hayal edilemeyecek kadar. At nalı şeklindeki şelale olan Iguazu sürekli olarak bir gökkuşağı oluşturuyor ve dünyanın en nefes kesen görüntülerinden biri olduğunu söylemek gerek.Kuzey doğuda görülebilen barok mimarisi ve geleneksel kültürle birleşmiş, yapımında altın kullanılan iç tasarımı ise dünyanın en güçlü ruhuna sahip yerlerden biri haline getiriyor. Ülke’nin diğer şehirleri bu kadar güzel olmasa bile, Brezilya listenin üst sıralarını zorlayabilecek nitelikte.

 4. Amerika

  ibrahim artan
  0
  Gelişmiş ülkeler arasında alışveriş merkezleri, otobanlar, yüzlerce restoranlar, bilbordlar, ucuz oteller ve ruhsuz mahalleleriyle en çirkin şehirlere sahip olan Amerika, söz konusu doğa olunca gerçekten çok çok güzel bir ülke.Hawai Adaları, Büyük Kanyon’un o muhteşem görüntüsü, Tahoe Gölü’nün berrak suları, Alaska’nın vahşi yaşamı, Yellowstone, Yosemite ve diğer ulusal parkları, Smoky Dağları… Bu liste sonsuza kadar gidebilir ve güzel şehir görüntüsü bakımından tüm ülkeyi kurtarabilecek olan San Ferancisco.Tüm bu özellikler Amerika’yı dünyanın en güzel ülkeleri arasında almasına sebep. 2004 yılında dünyanın en çok turist ziyareti alan 2. ülkesi olmasına şaşmamalı.

 5. Portekiz

  ibrahim artan
  0
  Dünya’nın en eşsiz volkanik oluşumları dendiğinde Portekiz mutlaka o liste içinde yer alacaktır. Madeira’nın “yüzen bahçesi”, muazzam sahil şeridi, Alentejo’nun orta çağdan kalmış Marvao ve Monsaraz gibi köylerinin bulunduğu huzurlu düzlükleri, Peneda-Geres Ulusual Parkı ve Douro Vadisi ile Sintra’nın büyülü atmosferinde doğa ile insanoğlunun buluşması.Lizbon ve Porto gibi merkezler ihmal edilmiş gibi görünse de sahip oldukları sahil manzarası ve içinde aradığınız her türlü şeyi bulabileceğiniz ufak bir merkez halinde olduğundan oldukça çekici. Bu kadar küçük bir ülkede bu kadar çok şeyi bulabilmenin yanında güneşin en güzel olduğu ülkelerin de başında geliyor.

 6. Yunanistan

  ibrahim artan
  0
  Ege denizinin mavi sularında bulunan Yunan Adaları dünyanın en güzel plajlarına sahip. Ülke ile ilgili akla gelen ilk şey bu olsa da bunun dışında Olimpos Dağı, muhteşem Meteora ve ülkenin dört bir yanında bulunan antik harabeler de bulunuyor. Yunan Adaları, dünyaca ünlü bir üne sahip.Estetik arayanları hayal kırıklığına uğratan Atina’ya rağmen, Yunanistan tüm duygulara hitap etmesini başaran ve bu kadar tanrının neden burada yaşamış olduğunu açıklayacak güzellikte bir ülke.

 7. Avustralya

  ibrahim artan
  0
  Avustralya bir ülkeden daha fazlası, bir kıta ve hatta ondan da daha fazlası. Kendine ait bir dünyaya sahip. Ulusal park içinde bulunan vahşi yaşam parkları ve muhteşem manzaralar Avusturalya’yı muhteşem yapmaya yetiyor.Mornington Yarımadasının denizdeki mercan kayalıklarına açılan bölümü dünyanın en muhteşem görüntülerinden biri ve tabiki doğallığından hiç bir şey kaybetmemiş Whitsunday adaları. Tabiki bir de Sydney ve limanı var. En güzel şehir ikonlarından biri.

 8. Fransa

  ibrahim artan
  0
  Paris, ihtişamlı kültürün mükemmel atmosferini yansıtan ve tüm ilgiyi üzerine çeken bir şehir olsa da, Fransa’da bundan çok çok daha fazlası var. Eski tarz yaşama sahip köyleri ülkenin her yerinde bulunuyor. Muhteşem Loire Vadisinden yemyeşil Provence’e kadar. Ve büyüleyici Riviera ile birlikte eğer dünyanın en muhteşem sarayını (Versay) ve müzesini (Louvre) görmek istiyorsanız hepsi buradalar.Dünyanın en güzel şarabını üreten ülkesi olarak kabul edilen Fransa’da, ayrıca 400 çeşit peynir üretiliyor. 2004 yılında dünyada en çok turist ziyareti alan ülke olarak Fransa 1 numaraya oturdu.Fransa ayrıca dünyanın en üst düzey kafelerine ve kusursuz görünen kasabalarına ve şarap üretimi yapılan Bordeaux ve Champagne gibi şehirlere de sahip. Eğer halen yetmediyse, majesteleri St. Michel’i, ülkenin dört bir yanında bulunan muhteşem manzaralı şatolarını görebilirsiniz.

 9. ispanya

  ibrahim artan
  0
  İspanya deyince akla gelen ilk şey kötü bir şekilde aşırı gelişmiş olan Costa del Sol yada Balearik Adalarının kıyı bölgeleri ancak İspanya bundan çok çok daha fazlasına sahip. Beyaz akdeniz evlerinden sofistike şehir merkezlerine kadar belki de Dünya’da ki en fazla çeşitliliğe sahip ülkelerden biri. Dünya’nın hiç bir yerinde Barcelona kadar kendine has bir özelliğe sahip şehir bulamazsınız ve Pirenes’den Endülüs’e kadar İspanya her türlü filmde, resimde yada kitapta arkaplan olarak yer alabilir.Güzel yaşamanın uyulması gereken bir kural gibi uygulandığı yaşam tarzı ve iyi korunmuş tarihi merkezleri bu tutkulu şehri vazgeçilmez yapan unsurlardan sadece bir kaçı. Hepsinin yanında aralarında Alhambra’dan Cordoba’da ki dev camiye kadar dünyanın en devasa, güçlü ve eşsiz eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

 10. İtalya

  ibrahim artan
  0
  İtalya, Dünya’nın en güzel şehirlerini, en ilham verici kültürel hazineleri ve doğaüstü manzaralarıyla başka hiç bir yerde bulamayacağınız güzellikleri barındırıyor. Venedik, Floransa ve Roma mimari güzellikleriyle öne çıkarken, doğal bir başyapıt olan Toskana’nın tepeleri, üzüm bağları, tepesi karlı dağlarıyla göz alıyor. Ve tabiki kusursuz bir tablo gibi duran Amalfi Kıyıları yada Maggiore Gölü ve Alpler’i gördükten sonra Dünya’da başka hiç bir ülkenin bu kadar güzeliği bir arada bulunduramayacağının farkına varacaksınız.

İçeriğinizi Ekleyin
Veya
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format