Sürücüler için yol düzeni büyük önem taşır. Özellikle virajlı yollar bitmek bilmez ve insan o yolu bitirene kadar ter içinde kalır. Bizde burada dünyanın dört bir yanından sürücülerin kabusu olabilecek yolları araştırdık. İşte Macera sevenlerin bayılacağı ama çoğu insanın korkuyla bakacağı bazı ilginç yollar.

5- Bolivya (Death Road)

bolivya-yoluy

Fotoğraftan daha ürkütücü bir şey varsa oda bu yola ölüm yolu adının verilmesi olabilir. Bu yolda her yıl yaklaşık 250 kişi hayatını kaybediyor. Yanlış duymadınız yüzlerce insan bu yolda ölüyor ve Bolivya devleti bu duruma karşı herhangi bir önlem almıyor.

4- Bayburt D915

bayburt-yol

Bu korkutucu karayol geçtiğimiz yıl ”Dangerous Roads” tarafından yapılan bir anket sonucu dünyanın en tehlikeli yolu seçildi. Sürücüler yaklaşık 110 kilometrelik yolda 29 kez virajla karşılaşıyor.

3- Stelvio Geçidi

stelvio-yol

Aslında uzaktan bakınca manzaranın büyüleyici olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ancak durum hiçte öyle değil çünkü burada tam 49 defa virajlarla mücadele etmek zorundasınız. Hatta çoğu zaman 180 derece dönmeniz lazım ama yinede manzaranın güzelliği bu korkuyu bir nebze olsun ortadan kaldırıyor.

2- Yungas Yolu

yungas-yol

Macera tutkunlarının sevdiği noktalardan biri olsa da her yıl onlarca kişi metrelerce yüksekten düşerek yaşamını yitiriyor. Üstelik tek yönlü olduğu için sürücüler çoğu zaman fotoğraftaki gibi çaresiz kalabiliyor.

1- Guoliang Tüneli

guoliang-tuneli

Bu tünelde en ufak bir dikkat dağınıklığı hayatınıza mal olabilir. Ancak iyi tarafından bakarsak eşsiz güzellikte bir manzaraya sahip olduğu açıkça görünüyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format