Geçen yıl hastalarla yapılan bir araştırmada, 18-64 yaşlarında olan ve 7 milyon Avustralyalıdan fazlasının grip aşısı olması planlandı. Bu araştırma, altı milyondan fazla Avustralyalıdan, daha önce grip aşısı yapma niyetinde olmayan iki milyonu da içeren yerel bir eczanede uygulanabiliyorsa, grip aşısı olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi.

Şimdi bu mevsimde grip geçirme riskini en aza indirmek için tek yapmanız gereken bir aşı hizmeti sunan herhangi bir yerel toplum eczanesini ziyaret etmektir. Grip için aşılanmaya ihtiyaç duyulması, geçen yıl yüksek sayıda teyit edilmiş vaka tarafından vurgulandığı gibi, hafifçe alınacak bir şey değildir.

Aşı yapılması için en iyi zaman sonbahardadır, çünkü aşı grip mevsiminin başlamasına izin verir. Altı aydan fazla olan herkesin aşılanması tavsiye edilir. Her zamankinden daha kolay ve eczanenin erişilebilirliği, daha fazla insanın hızlı ve kolay bir şekilde aşılanabileceği anlamına geliyor.

Tüm ilaçlar gibi, grip aşısı, kızarıklık, ağrı ve enjeksiyon bölgesinde şişlik, uyuşukluk, yorgunluk, kas ağrıları ve düşük dereceli sıcaklık veya ateş gibi grip aşıları ile hafif yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler genellikle herhangi bir tedavi olmaksızın birkaç gün içinde azalır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
6
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
3
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
mxaksoy

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format