10-Legend Online

legend online

Legend Online, Transformice gibi web tabanlı bir oyun olmasına rağmen büyük ilgi görmüştür. Bu oyunda 3 karakter tarzı var. Bunlar : Savaşçı, okçu ve büyücüdür. Her karakter için farklı eşyalar bulunduran bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

9-Transformice

transformice

Öncelikle belirtmek isterim ki Transformice web üzerinde oynanan bir oyun olmasına rağmen büyük ilgi ve dikkat çeken bir oyundur. Bu oyunda temel 2 hareket var. Peynire git, peyniri alıp deliğe götür. Peyniri deliğe ilk götürene “ First ” deniyor. Bu oyunda birçok oyun modu bulunmakta. Bu oyundaki çoğu oyun modlarında ise “ Şaman ” isimli farelere yardım eden bir oyuncu bulunuyor. Şaman isimli oyuncu her el o odadaki puanı en yüksek olan oyuncudur. Tüm dünya çapından oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

8-Point Blank

point blank

Point Blank, Counter Strike tarzı bir silahlı savaş oyunudur. Ancak Counter Strike gibi sanal ağ üzerinden değil, Point Blank oyunu üzerindeki oyun odalarından oynanan bir oyundur. Counter Strike gibi temel 4 ekipmanı bulunan bu bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

7-Silkroad

silkroad online oyunlar

Joymax firmasının üretttiği oyunun sadece Avrupa ve Doğu Asya’da 250 milyonu aşkın oyuncusu bulunmktadır. İstanbul ve Çin arasında yayılmış gerçeğe yakın bir haritada oynanan oyun boş zamanlarınızı geçirmek için güzel bir uğraş olacaktır.

6-Knight Online

knight online

Knight Online, 1. seviyeden başlayıp 80. seviyeye kadar süren maceralarla dolu bir oyundur. Bu oyunun Wolfteam’dan güzel yanı ise aldığınız veya oyun içindeki yaratıklardan düşürdüğünüz eşyaların süresiz olmasıdır. Tüm dünya çapından oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

5-Counter Strike

counter strike

Counter Strike bir savaş oyunudur. Değişik silahlar bulundurur. Ancak temel 4 adet silah türü bulunmaktadır. Bunlar : Ağır silah ( tüfek – dürbünlü ), hafif silah ( tabanca ), bıçak ve bombadır. Oyunda maksimum 32 kişilik bir sanal ağ bulunabiliyor. Değişik oyun modları üzerinde ve tüm dünyada  oynayan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

4-Wolf Team

wolf team

Wolfteam, oyunda değişik modları bulunduran kurt ve insan olmak üzere 2 çeşit temel karakter bulundurmaktadır. Karakterinize özel ekipmanlar alıp geliştirebiliyorsunuz. Maalesef ki bu geliştirmeler süreli oluyor. Oyunun benim tarafımdan kötü yanı tüm eşyaları alsanız da süresiz olamaması. Tüm dünya genelinde oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

3-Metin 2

metin 2

Oyuna başlarken bir karakter oluşturuyorsunuz. Bu karakteriniz oyuna 1 Seviye olarak başlıyor. Değişik yerlerde seviye atlayabilip değişik eşyalar düşürebiliyorsunuz. Bu eşyalari tabii ki  ticaret yaparak diğer oynayan oyunculardan da takas vb. yollarla alabiliyorsunuz. Tüm dünya çapından oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

2-S4 League

s4 league

Değişik çeşitlerde oyun modları bulunan, bunların yanı sıra tüm oyunlarda belirlenebilen : silah modu ( gun mode ), kılıç modu ( sword mode ) ve tüm modlar ( all mode ) olan bir oyundur. Karakterinizi oyuna girdiğinizde yaratıp, karakterinize toplamda 3 silah ve 1 adet beceri ekleyebiliyorsunuz. Beceriler yukarıda belirttiğim silah modu, kılıç modu ve tüm modlarda değişik özellikler vermese bile her mod için farklı becerileri seçmeniz gerekiyor. Tüm dünya çapından oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

1-League of Legends (LOL)

league of legends

Genellikle 5’e 5 karşılaşılan bir haritada karşı takımın merkezi ve sizin merkeziniz oluyor. Oyunun en basit kuralı rakip takımı sizin merkezinize girdirmemek ve merkezinizi yok ettirmemektir. Tüm dünyadan oyuncusu olan bu online oyun hakkındaki kısa bilgiler bunlardır.

X-Bonus- Dota 2

dota 2 online oyun

Temelleri World of Warcraft oyununa dayanan dota evreni yıllardır online oyunlar arasında popülerliğini korumakta. Valve tarafından geliştirilmekte olan Dota 2 türk oyun severlerin de gözdeleri arasında yer almakta. 5’erlikten iki takımın mücadelesi şeklinde ilerleyen oyunda onlarca Hero arasından seçiminizi yaparak takım savaşına katılıyorsunuz. Bir oyun yaklaşık 40-50 dk sürmekte ve rakibin base’ini ele geçiren takım oyunun kazanmakta.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format