Etrafınızdaki ücretsiz Wi-Fi noktalarını zahmetsizce keşfetmek harika olmaz mıydı? Facebook’un “Wi-Fi Bul” özelliğini kullanarak artık yakınızdaki ücretsiz Wi-Fi noktalarını keşfedebilir ve hücresel veri paketlerinizi yağmurlu günler için saklamaya başlayabilirsiniz.

Facebook’un geçen yıl beta olarak sadece iOS kullanıcılarına ve belli ülkelerde deneme turuna çıkardığı “Wi-Fi Bul” özelliği artık başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede aktif olarak kullanılabilecek. Mobil cihazlar ve tabletlet kullanıcılarının faydalanabileceği Wi-Fi Bul özelliği sayesinde etrafımızda hangi Wi-Fi noktalarının kullanılabilir olduğunu zahmetsizce keşfedip, Wi-Fi noktalarından kolayca faydalanabileceğiz.

Facebook Wifi
Facebook Wifi

Facebook’un yeni özelliği, veri paketinizin yetersiz olduğu zamanlarda ve özellikle farklı şehirleri seyahat ettiğinizde hayat kurtarabilir. Ayrıca bu özellikten faydalanarak yabancısı olduğunuz yerlerde ziyaret edeceğiniz mekanların Wi-Fi bağlantısına sahip olup olmadıklarına pratik şekilde göz atabilirsiniz.

Wi-Fi Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Wi-Fi Bul’u kullanmak için mobil cihazınızdan Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Daha Fazla” sekmesine ulaşıp Wi-Fi Bul bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Özelliği etkinleştirdikten sonra Facebook, konum bilginizi kullanarak size yakın olan Wi-Fi noktalarını gösterecek ve kablosuz ağların hangi şirket veya işletmeye ait olduğunu gösteren Wi-Fi haritasını açacaktır.

Facebook Wifi Bul Özelliği
Facebook Wifi Bul Özelliği

Henüz Wi-Fi Bul özelliğine birçok işletme dahil olmadığı için etrafınızdaki ağlar sınırlı olabilir. İşletmelerin beklenen ilgiyi göstermesi halinde ise Facebook konum tabanlı servisler dünyasına daha büyük yelkenler açıp, Google Maps ve Yandex’in rakibi olarak karşısına çıkabilir.

Kaynak: WMARACI

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format