Görünüşe göre Facebook, “Talk” adlı yeni bir uygulama tanıtacak. Şirketten gelen resmi onay henüz bekletildiği halde, varlığı ve amacı hakkındaki ayrıntılar ana Facebook uygulaması kodu altında gizlenmiş durumda.

Gizli kod ilk olarak The Information tarafından fark edildi. Görünüşüne göre uygulama asıl olarak gençlere yönelik olacak. Bununla birlikte, ‘Talk’, genç insanlar için olan diğer uygulamalara pek benzemiyor. Bunun arkasındaki nedeni merak ediyor olabilirsiniz. Kod yorumları, bu uygulamanın aslında ebeveynlere yönelik olacağını ima ediyor. Temel olarak gençler onu kullansa da, ebeveynleri “Talk” hesaplarını kontrol edebilecek.

İşlevselliği açıklayan bir kod uygulamayı şu şekilde tanıtıyor: “Talk, kişileri tamamen kontrol ettiğiniz bir mesajlaşma uygulaması.”

Ayrıca, “Talk” tamamen ayrı bir uygulama olacak, ancak ana şirket Facebook‘taki diğer uygulamalar ve hizmetler ile entegre olacak; özellikle de Messenger ile. Bildirilen kodda, “çocuğunuz Messenger’da sizinle sohbet etmek için Talk uygulamasını kullanıyor” şeklinde açıkladığı için böyle olacağı varsayılıyor.
Büyük olasılıkla, ebeveynlerin mutlaka uygulamayı kendileri kurmaları gerekecek. Ancak yine de, uygulamalar arasında çocuklarıyla iletişim kurabilecekler. Sadece bu değil, ebeveynler ana Facebook hesaplarından çocuklarının “Sohbet” hesaplarını kontrol edebilir.

Bir diğer ilginç yönü ise, gençlerin “Talk” uygulamasını kullanmak için bir Facebook hesabına sahip olmalarına gerek olmaması. Ayrıca, uygulamanın 13 yaşın altındaki insanlara izin verilmeyeceğini de belirtmek gerekir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format