1. 1 Kara Kedi


  Bir kedinin rengi ne kadar uğursuzluk getirebilir ki? Günümüze kadar ulaşabilmeyi başaran batıl inançlar listemizde kara kediler ilk sırada yer almakta.
 2. 2 Köprüde Vedalaşmak


  Batıl inançlardan en değişiği ise; bir köprü başında arkadaşınız ile vedalaşırsanız bir daha asla onu göremeyeceğiniz, talihsiz bir kazanın meydana gelebileceği söyleniyor.
 3. 3 Evde Şemsiye Açmak


  Nereden ve nasıl çıktığı belirli olmayan bu batıl inançta; eğer bir evin içerisinde şemsiye açarsanız o evin bahtı, şansı bir anda kesilir.
 4. 4 Birinin Üzerinden Atlamak


  Eğer bir kişi üzerinden atlarsanız o kişi hayatı boyunca sizden kısa olur. Bu inanç günümüzde halen inanılan türler arasında yer almaktadır.
 5. 5 Kulak Çınlaması


  Ülkemizde de sıklıkla inanılan bu batıl inançta; eğer kulaklarımızdan birisi çınlıyorsa muhakkak arkamızdan birisi konuşuyor anlamı taşımaktadır.
 6. 6 Birisine Bıçak Tutmak

  Eğer elinizde bir kesici alet bulunuyor ve bir kişiye yöneltiyor sanız bıçağın uzayacağı, karşınızda bulunan kişiye zarar verebileceği inancı bulunmaktadır.
 7. 7 Dilek Havuzu


  Yatır, türbe gibi yerlerde bulunan dilek havuzları ülkemizde görülen en yaygın batıl inanç olarak gösterilmekte. Bir dileğiniz var ve kabul olmasını istiyorsanız öncelikle havuza para atmanız gerekecektir.
 8. 8 Merdiven Altından Geçmek


  Birçok coğrafyada merdivenlerin kişilerin kısmetinin açılması ya da kapanmasına neden olabileceği inancı bulunmaktadır. merdiven altından geçen kişiler maalesef ki bu inanca göre bekar kalacaklardır.
 9. 9 Avucun Kaşınması


  Eğer avucunuz kaşınıyor ise ya para gelecek, ya da para gidecektir. Sağ elin kaşınması para gelecek anlamına, sol elin kaşınması ise para gidecek anlamına gelmektedir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format