Her Karesi Saniye Başına 12 Yağlı Boya Tablodan Oluşan ve Ünlü Ressamın Hayatını Anlatan Animasyon: Loving Vincent

Loving Vincent, ünlü ressamın hayatını ölümüne dek yazdığı 800 mektup üzerinden takip eden yağlı boya türünde bir animasyon.

Loving Vincent filminin yönetmenliği Polonyalı yönetmen ve ressamlar Dorota Kobiela ile Hugh Welcman ikilisi üstlendi. Onlarca ressamın yapımında çalıştığı filmin prodüksiyonu öncesinde 3 haftalık sıkı bir Vincent-tarzı çizim atölyesi gerçekleştirildi. Filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan,  Aidan Turner,  Douglas Booth, Helen McCrory, Eleanor Tomlinson, Chris O’Dowd, Jerome Flynn ve John Sessions yer alıyor.

Film Konusu

Polonyalı ressam ve yönetmen Dorota Kobiela ve  Hugh Welchman’ın yönetmenliğini üstlendği animasyon filmi, Ayçiçekleri, Yıldızlı Gece, Teras Kafe gibi tablolarıyla bilinen ünlü ressam Vincent van Gogh’un yaşamı ve esrarengiz ölümünü konu alıyor. Film, Vincent van Gogh’un 120’den fazla en iyi tablosundan oluşuyor ve konu tablolardaki karakterlerle anlatılıyor. Olay örgüsü ise yazarın kendisi tarafından yazılan 800 mektup üzerinde kuruluyor.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Filmin oyuncu kadrosunda Marguerite Gachet rolünde Saoirse Ronan, Boatman rolünde Aidan Turner, Armand Roulin rolünde Douglas Booth, Louise Chevalier rolünde Helen McCrory, Adeline Ravoux rolünde Eleanor Tomlinson, Postman Roulin rolünde Chris O’Dowd ve Vincent Van Gogh rolünde ise Robert Gulaczyk yer alıyor.

Vizyon Tarihi

Ivan Mactaggart’ın yapımcılığını üstlendiği Loving Vincent 22 Eylül’de Amerika’da vizyona girecek. Filmin Türkiye‘deki gösterimi için henüz bir tarih açıklaması yapılmadı.

Fragman


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format