Müziğin, sanatın, yemeğin ve eğlencenin birbirine karıştığı, birbirinden güzel bir sürü yarışmanın yapıldığı ve herkesin bir daha gitmek için can attığı festivaller ilkbaharın gelip havaların ısınmasıyla tekrar başladı.

Güzel havanın keyfini çıkarıp, yeni şeyler denemek ve çok eğlenmek için bu festival leri kaçırmamak gerekiyor.

1. Shinung Star Awards’ı kazanan festival: Enginar Festivali

Shinung Star Awards'ı kazanan festival: Enginar Festivali

Bu yıl Nisan ayının son haftası 3.sü düzenlenecek olan Enginar Festivali, İzmir ve Urla Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı bir organizasyon. Enginar konusunda iddialı olan Urla, bu festival sayesinde çiftçinin ürünleriyle halkı daha kolay buluşturacağını hedeflemiş. Geçtiğiniz yıl Shinung Star Awards’ı kazanan festivale 60 bin kişi katılmıştı. Bu seneyse bu rakam 2 katına çıkacak gibi gözüküyor.

2. Hindistan’ın en renkli eğlencesi Türkiye’ye geldi: HoliFest

Hindistan'ın en renkli eğlencesi Türkiye'ye geldi: HoliFest

Hindistan’ın geleneksel eğlencesi olan Holi, malumunuz çok renkli bir eğlence. Birkaç senedir İstanbul’da da yapılan bu festival bu yıl hem İstanbul’da (22-23 Nisan) hem de İzmir’de (6 Mayıs) gerçekleşecek.Beyaz ve bir daha giymeyeceğiniz kıyafetlerinizi giymenizi tavsiye eder, iyi eğlenceler dileriz.

3. Hem kulağa hem de mideye hitap eden karnaval: Edirne Bando ve Ciğer Festivali

Hem kulağa hem de mideye hitap eden karnaval: Edirne Bando ve Ciğer Festivali

Geçtiğimiz yıl 6.sı düzenlenen festival bando ve Edirne ciğeri sayesinde muhteşem bir aktiviteye dönüşüyor. Edirne’nin dillere destan ciğerini yerken Edirne Bandosu’nun harika performansına şahit olabilirsiniz. Ayrıca festivalde başka şehirlerden ve ülkelerden konuk olarak katılan bando takımları da var.

4. “Kralların Meyvesi”nin festivali: Osmanlı Çileği Festivali

"Kralların Meyvesi"nin festivali: Osmanlı Çileği Festivali

Ereğli’de yetişen bu çilek, “Kralların meyvesi” olarak da biliniyor. Festivalde çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenleniyor.Festivalin en güzel yanıysa tüm Ereğli’nin mis gibi çilek kokması.

5. Yeni lezzetler için kaçırılmayacak fırsat: GurmeFest

Yeni lezzetler için kaçırılmayacak fırsat: GurmeFest

Mayısın 2. haftası yapılacak olan bu festival yemek yemeyi sevenler ve yeni tatlar keşfetmek isteyenler için muhteşem bir fırsat.Sadece yemekle kalmayıp müziğin ve eğlencenin de tadını çıkarmak için gidebilirsiniz.

6. Adana müziğe doyacak: Çukurova Rock Festivali

Adana müziğe doyacak: Çukurova Rock Festivali

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan Çukurova Rock Festivali Mayıs’ın 2. haftası gerçekleşecek.Athena, Pentagram, Mor ve Ötesi, Teoman, Selda Bağcan’la beraber birçok sanatçı ve grubun yer alacağı festivalle rock severler çok güzel vakit geçirecek.

7. Muhteşem bir atmosferde gerçekleşecek: Cappadox

Muhteşem bir atmosferde gerçekleşecek: Cappadox

Bu yıl ki teması “Dünyadan çıkış yolları” olan festivalde, açık hava etkinliklerine, gastronomiye ve müziğe muhteşem bir atmosfer eşliğinde Mayıs’ın 3. haftası tanık olabilirsiniz.Etkileyici bir deneyim olabilir.

8. Gelenekselleşmiş festival: Kiraz Festivali

Gelenekselleşmiş festival: Kiraz Festivali

1962’den bu yana kutlanan bu festival önce Kiraz Cümbüşü ardından da Kiraz Bayramı olarak adlandırılmış. Şimdiyse Kiraz Festivali olarak kutlanıyor. Kortejle başlayıp, eğlenceli bir hafta yaşatan festival çeşitli yarışmalara ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.

9. Mis gibi portakal kokan festival: Adana Portakal Çiçeği Festivali

Mis gibi portakal kokan festival: Adana Portakal Çiçeği Festivali

Bu sene 5. düzenlenen festival Nisan’ın ikinci haftası yapıldı. Kortejle beraber başlayıp karnaval havasında devam eden festivalde konserler, yarışmalar ve birbirinden güzel şeyler satan standlar var. Çok eğlenceli geçen bu festivale bir kez giden bir sonraki seneyi iple çekiyor. Ayrıca etrafın mis gibi portakal gibi kokması da festivalin en güzel özelliklerinde. Baharı karşılamak için çok güzel bir alternatif.

10. Çay severler özel: İstanbul Çay Festivali

Çay severler özel: İstanbul Çay Festivali

3 yıldır düzenlenen kahve festivallerinin yanında bu sefer çay severler de düşünülmüş ve Çay Festivali yapılmaya karar verilmiş.Türklerin kahveden çok çaya düşkün olduklarını düşünürsek bu festival çok güzel olabilir.Ayrıca sadece çay yok. Müzik, seminerler ve workshoplar da yapılacak.

11. Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği: İstanbul Film Festivali

Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği: İstanbul Film Festivali

Bu yıl 5-15 Nisan arasında 36. düzenlenen festivalde 11 günde 61 ülkeden toplam 203 filminin izleyiciyle buluşacak.Kombine bilet veya her film için ayrı bilet alabilirsiniz. Filimler 10 ayrı salonda oynatılıyor.

12. Görsel bir şöylen yaratacak: İstanbul Lale Festivali

Görsel bir şöylen yaratacak: İstanbul Lale Festivali

“İstanbul’da Lale Zamanı” sloganıyla 1-30 Nisan arasında düzenlenen festival sayesinde şehirde binlerce lale açıyor. Özellikle Sultanahmet Meydanı, Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı’nda gerçekleşecek etkinlikleler lalelerin açması bir festivale dönüşüyor.

13. Alaçatı’dan taşan festival: Ot Festivali

Alaçatı'dan taşan festival: Ot Festivali

Bu yıl Nisan ayının 2. haftası 8. yapılan festival, çok eğlenceli ve renkliydi. Geçtiğimiz yıllarda o kadar çok dikkat çekti ki bu sene insanlar Alaçatıya sığmadı. Ege’nin meşhur otlarının ön planda olduğu bu festival çok güzel geçiyor.
KAYNAK: https://onedio.com/haber/ilkbaharin-gelmesiyle-baslayan-turkiye-nin-en-guzel-festivalleri-765984

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format