Maydanoz, ödem ve idrar söktürücü etkisiyle kilo vermeye yardım eder. 10 günlük maydanoz kürü, zayıflamayı sağlar. Tarifi ise şöyledir…

1-Kilo vermeye yardım eder

Maydanoz, ödem ve idrar söktürücü etkisiyle kilo vermeye yardım eder. 10 günlük maydanoz kürü, zayıflamayı sağlar. Tarifi ise şöyledir: Yarım demet maydanozu yarım litre suda bir taşım kaynatıp süzün. Ilındıktan sonra bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı bal ilave edip sabahları aç karnına için.

2-Hızlı saç uzatır

Maydanoz suyunun faydalarından biri de saçların hızlı uzamasına yardım etmektir ve dökülmeye karşı olumlu etki gösterir. Yarım demet maydanozu yarım litre suda bir taşım kaynatıp süzün. Ilındıktan sonra bir çay bardağı üzüm sirkesi ekleyip karıştırın. Bu karışımı gün aşırı saç uçları ve diplerine yedirerek sürün. Gece boyunca saçta kalsın, ertesi sabah durulayın. 10 gün sonunda mucizevi değişimler göreceksiniz.

3-Sivilce ve akneleri iyileştirir

Maydanoz, doğal bakteri temizleyici özelliğe sahiptir ve bu sayede cilt yüzeyindeki akne ve sivilceleri iyileştirir. Dilerseniz, her gün maydanoz suyu içerek kür uygulayabilirsiniz, dilerseniz akne ve sivilcelerin üzerine pansuman yapabilirsiniz. Bir tutam maydanozu, bir çay bardağı suda bir taşım kaynatın. Ilındıktan sonra sorunlu bölgelere sürün ve gece boyunca cildinizde bekletin.

4-Böbrek taşlarını döker

Böbrek taşlarının dökülmesine yardımcı olan maydanoz, bu özelliği idrar söktürücü ve toksin temizleyici etkisinden alır. 10 günlük maydanoz suyu kürü, böbrek taşlarını dökmeye yardım eder. Tarifi ise şöyledir: Yarım demet maydanozu yarım litre suda bir taşım kaynatıp süzün. Ilındıktan sonra bir tatlı kaşığı limon suyu ilave edip sabahları aç karnına için. Ayrıca, böbrek sağlığınız için her gün 2 litre su içmeye özen gösterin.

5-Karaciğeri temizler

İnsülin, serotonin, leptin gibi kişinin açlık-tokluk, ruh hali gibi hormonlarının salgılamasını sağlayan karaciğeri temizlemek için maydanoz en büyük yardımcınızdır. Yapılan bilimsel test sonuçlarına göre her gün taze maydanoz yiyen kişilerde karaciğer sağlığının kuvvetli olduğu görülmüştür.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format