Muz derhal her bireyin severek yediği meyvelerden biri olmakla eş güdümlü ülkemizde faydaları konusu ile ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olmadığımız ve halk arasında en çok ishale iyi geldiğinin bilindiği meyvelerden biridir. Lezzetli olmasının yanı sıra metabolizma başta olmak üzere sıhhat yönünden çoğu yararı tespit edilen muz aşırı yenildiğinde de kabızlık yapabilmektedir. Birçok pasta ve tatlıda kullanılmakta olan muzun ülkemizde fiyatı ucuz ya da pahalı olmamakla eş güdümlü uygun oranlarda seyretmektedir.

İçeriğinde protein, potasyum, C vitamini, K vitamini ve E vitamini gibi vitamin tipleri bulunuyor olan muzun genç tutan meyvelerden biri bulunduğu bilinmektedir. Metabolizma güçlendiren muzun günde en az 1 adet tüketilmesi halinde hastalıklara karşı direnç kazandırdığı ifade edilmektedir. Muzun cilt sağlığına iyi geldiği ve güzellik iksiri bulunduğuda belirtilmektedir. Lezzetli meyvelerin başında gelen muzun şişkinlik gideren bir meyve bulunduğu da eksperler doğrulusunda söylenmektedir.

Diş sağlığı konusu ile ilgili tavsiye edilen meyvelerden biri olan muzun natural ve lezzetli bir antioksidan bulunduğu açıklanmaktadır. Metabolizmadaki kan basıncını yükselmesini ya da düşmesini engel olarak dengeleyici özellikte olmaktadır. Muz kabuğunun ise göz kapaklarına uygulandığında göz kapaklarındaki şişkinliği ortadan kaldırdığı görülmektedir. Muzun sıhhat yönünden yararı bulunduğu kadar iyi bir diyet meyvesi bulunduğuda belirtilmektedir. Muz kilo vermek üzere metabolizmayı çalıştırmakta olan meyvelerden biri olmakla eş güdümlü günde 1 adet muz tüketmek kilo vermeyi destekleyici eylemlerdendir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
5
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
7
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
5
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
5
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format