YouTube

YouTube’u genel olarak kedi ve sakarlık videolarının birleştiği mecra olarak biliyoruz. Fakat tabii ki YouTube sadece bundan ibaret değil ve bize istediğimiz hemen her alanda saatler süren bir video içeriği sunuyor. YouTube’un sevdiğimiz bütün özellikleri ve içerikleri de python yazılım dili ile önümüze sunuluyor.

Dropbox

Dropbox, online dosya yedekleme sisteminde devrim niteliğinde bir iş başardı. Günümüzde hemen hemen hepimizin kullandığı bu tarz bulut depolama sistemlerinin öncüsü olan Dropbox’ın gücü de python’dan geliyor.

Survey Monkey

Survey Monkey dünyanın en büyük online anket şirketi olmak özelliğine sahip. Bu kadar işlemi nasıl aynı anda yapıyorlar dersiniz peki? Evet, doğru bildiniz. Survey Monkey de python yazılım dilinin gücünü arkasına almış durumda.

Google

Dünyanın en popüler sitesi, Google. Hayatımızda Google olmasaydı nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Allah korusun Bing kullanmak zorunda kalabilirdik.

Python yazılım dili bu kadar büyük bir işlem kapasitesini ve Google’ın bağlantılı bütün servislerinin hizmetini aynı anda sağlayabiliyor.

Quora

Quora, dünyanın en büyük soru sorma sitesi. Bir sorunuz varsa Quora kullanıcılarına iletiyorsunuz ve alanında uzman kişiler sizin için sorunuzu uzun uzadıya cevaplıyorlar. Bu sistem Türkiye’de çalışır mı? Tartışılır ama yurt dışında oldukça ilgi görüyor.

Quora’nın da ilgili cevapları düzenleyen ve önerilerde bulunan altyapısı python yazılım dilini kulanıyor.

Bitly

Bitly bir url kısaltma sitesi. Özellikle sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarında çirkin görüntülerden korunmak için kullandığı bir yapı…

Bitly günde yüzlerce milyon işlemi gerçekleştiriyor; data analizini yapıyor ve bunun hepsini python altyapısını kullanarak gerçekleştiriyor.

Reddit

Aaron Swartz‘ın arkasında bıraktığı en güzel miraslardan biri de şüphesiz Reddit. Reddit’te insanlar ilginç, komik ve önemli buldukları içerikleri diğer kullanıcılarla paylaşıyorlar. Bu paylaşımlar da aldıkları oy ve yorum sayısına göre sıralamada üste çıkarılıyor ve milyonlarca kişiye ulaştırılıyor.

Pinterest

Pinterest görsel bir sosyal medya platformu. Kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları profillerinde paylaşarak takipçilerine ulaşıyorlar.

Instagram

Facebook’un satın almasıyla bir deve dönüşen Instagram günümüzde sosyal medyayı domine ediyor. Instagram’ın da sitesi python yazılım dili altyapısıyla kurulmuş durumda.

Spotify

Müzik piyasasını kökünden sarsan ve yepyeni bir gelir modeline çeviren Spotify da altyapısını pythona emanet eden sistemlerden biri.

Spotify ile kullanıcılar istedikleri sanatçıların şarkılarını arayıp ücretsiz olarak dinleyebiliyorlar.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format