Ünlü Rapçi Sagopa Kajmer ve eşi Kolera boşandıklarını Instagram hesaplarından açıkladılar.

 

 1. 1 SAGOPA KAJMER KİMDİR?


  Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer 1978 Samsun doğumludur.

  Müziğe olan ilgisi annesi ve babasının çeşitli kültürlerden müzikler dinlemesiyle başlamıştır. Babası kendisine İtalyan müzikleri dinletmiştir.

  Müzik kariyerine memleketi Samsun'da yerel bir radyoda Dj'lik yaparak başlamıştır. 1997 yılında üniversiteye başlamış ve İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.

  1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu" albümünde ilk projesi olan "Silahsız Kuvvet" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü 'Sözlerim Silahım'ı çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm "İhtiyar Heyeti" çıktı. 2002 "Sagopa Kajmer"i yarattı. İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında Ceza "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı. Albümün tüm müziklerini de kendisi yaptı.

  2010 yılında Kolera ile "Bendeki Sen" albümünü yayınlamıştır. 2010 yılında ilk kez düzenlenen TRT müzik ödüllerinde; halkın oylarıyla belirlenen Yılın Albümü dalında bu albümle ilk beşe girmiştir. Ayrıca yine 2010 yılında yayınlanan Yeraltı Kafilesi (Kafile 2) nin yapımcılığını yapmıştır. 2011 yılı içerisinde Saydam Odalar albümü piyasaya sürülmüştür. 2012 yılında ise Istakoz ve 40 adlı şarkılarını internet üzerinden yayınlamıştır. Sagopa Kajmer, kendi orkestrası olan Pesimist Orkestra ile birlikte 2013 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir turne düzenlemiş ve turne kapsamında 15 tane şehirde konser vermiştir.

  7 Mayıs 2014'te Birol Giray (BeeGee) ile birlikte Abrakadabra adlı parçayı ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaşmıştır. Daha sonra ise Cem Adrian'ın Artık bitti şarkısının Scratch kompozisyonlarını yazıp şarkıya back vokalde bulunmuştur. 2015 yılının başlarında ise önceden çıkardığı bazı albümlerin beatlerini sosyal medyadan yayınlamıştır. Youtube üzerinde birçok şarkısını hayranlarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

 2. 2 Kolera Kimdir?


  Esen Özyavuz ya da daha çok bilinen sahne adıyla Kolera, 23 Eylül 1983’te İstanbul’da doğdu. Kendisi gibi rap müzisyeni olan Sagopa Kajmer ile 1 Ağustos 2006’da hayatını birleştirdi. Hip hop kültürüne breakdance ile adım atan Kolera, Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra Hiphop’un sadece rap dalıyla ilgilenmeye başladı

  Kolera, ilk şarkı kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosu’nda “İnkâr Boşuna” adlı parçaya yaptı. Aynı sene Silahsız Kuvvet (Sagopa Kajmer) ile “Neden Ağlıyorum” ve “Dünden Kalma Hayaller” adlı parçaları kaydetti. 2001 yılında ise ilk Underground EP’sini internet yoluyla dinleyicilerine servis etti. Bu albümde Kolera’nın “Eksik Eylüllerin Geciken Yağmurları”, “Psikolog” ve “Komada Martı” adlı şarkıları yer alıyor Bu EP’yi 19 yaşında çıkarmıştır. 2004 yılında ise Sagopa Kajmer’in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümünde, “Kalp Atışlarım 78 BPM” adlı parçada Sagopa Kajmer’e eşlik etmiştir. Aynı yıl Sagopa Kajmer ile düet yaptıkları “Günlerim Ağlak” ve “Aklımın Odaları” adlı 2 parçayı internet yoluyla servis etti. 2005 yılının başında Sagopa Kajmer’in Pesimist EP 3 adlı albümünde “Süper Sperm” adlı parçaya eşlik etti. Aynı sene Sagopa Kajmer’in Romantizma albümünde, “Sago vs Kolera” adlı parçaya eşlik etti.

  Kolera, 24 Eylül 2005 tarihinde prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer’in yapmış olduğu ilk solo albümü Karantina Embryo’yu dinleyenleriyle buluşturdu.Yine 2005 yılınnda Kuvvetmira Disstortion EP adlı albümde 2 şarkısı bulunmuştur. Aynı sene kendi albümlerini çıkarmak ve yeni yeteneklere daha geniş imkânlar sunmak üzere Sagopa Kajmer ile 11 Ağustos 2005 tarihinde kendi plak şirketleri olan Melankolia Müzik’i resmen kurdular.

 3. 3 20 yıllık arkadaşım,en kıymetli dostum ve 11 senelik eşim Esen


 4. 4 Herkese selam!20 yillik dostum,11 yıllık canım eşim Sagopa Kajmer


 5. 5 Birlikte Yaptıkları Çalışma - HIRÇINLARSizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
4
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
8
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
5
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format