Facebook Wifi

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Kongre’den önce iki gün süren tanıklığı bitirdi ve burada şirketin kendi özel verilerini ele almasını istedi. Panel aynı zamanda Facebook’un nasıl çalıştığı, para kazandığı ve bu kadar büyük bir gelişme olup olmadığı ve tekel olarak görülmesi gerektiği konusunda da soru sordu.

Hedefimiz, Facebook’u ve diğer İnternet platformlarını düzenlemenin daha iyi yollarının olup olmadığını belirlemektir. Ancak mevzuatın ötesinde, sosyal medyanın kültürümüzde ve özellikle demokrasimizde oynadığı rol hakkında dönen daha büyük bir konuşma var.

Jamie Bartlett, Birleşik Krallık’ta yerleşik bir düşünce kuruluşu olan Demos’ta Sosyal Medya Analizi Merkezi’nin direktörüdür. Aynı zamanda internetin demokrasiyi öldürdüğünü iddia eden The People vs. Tech’in de yazarıdır. Bartlett, Detroit Today’a Stephen Henderson ile katılıyor ve sosyal medyanın demokratik süreci nasıl şekillendirdiğini anlatıyor.

Bartlett, “Farklı sosyal medya modelleri ile çok şey denemek zorundayız. Bu endüstriyel boyuttaki bağımlılığı sosyal medyaya taşıdığımızda dikkatimizi dağıtır ve bağımlı hale getirirerek konsantre olmamızı engelliyor.” dedi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
2
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
mxaksoy

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format