Teknoloji çağının getirdiği sosyal medya, internet fanatiklerinden sokaktaki normal insana kadar her bireyin kullandığı yeni fakat acele görmüş ve yayılmış bir teknolojik oluşumdur. Sosyal medyalar, internet üstünde paylaşımların yapıldığı, bireylerin sosyal ve özel ömürlerine dair paylaşımlarda bulunabildiği ve başka insanların kendilerine dair paylaşımlarına ulaşılabildiği çevrimiçi bir içerik oluşumudur.Online olarak kendinize ait resim ve görüntü paylaşabilir, pek çok hususta düşünce ve düşüncelerinizi lüzum video lüzum sözlü şekilde dile getirebilirisiniz. Yaygın tüketimi nedeni ile pek çok ünlü ve kıymetli sanat ya da iş insanının yaşamının pek çok anına şahitlik edebilir onlarla tesirleşim kurma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Peki, sosyal medyada doğru kullanım ve paylaşım nasıl yapılır? Yapılan paylaşımlardaki sosyal içerik nasıl olmalıdır? Sosyal medyada oluşturulan paylaşımlar her n kadar şahsi sayfalarda ve özel yaşam sınırları içersinde yapılsa da sarfedilen sözlerde ve oluşturulan ifadelerde başka insanların ömürlerine karşı rastgele bir haksız tesir yapmadan kullanılmaya özen gösterilmelidir.Sözlü ve sesli nedenlerde sarfedilen kelime seçimlerine ilgi edilmelidir. Ses tonunu itinalı kullanarak ifade edilemeye çalışılan konunun ön planda olmasını sağlamak lüzummektedir. Günlük yaşamta  olması lüzumtiği gibi sosyal medyada da insanların özel ömürlerine hakkımız olmadan karışmamaya, haddimizi aşan eleştiriler de bulunmamaya ve düşüncelerimizi insanlık ve saygı kapsamında sunmaya özen göstermeliyiz.

Sosyal medyanın insan yaşamına girmesi ile pek çok iş ve hobi imkânı insanlara sunulmuştur. Sanat ile ilgilenen  şahıslar ya da belirli hobilerini başkaleri ile paylaşmak isteyen şahıslar şahsi hesaplarından görüntü, yazı, video& film gibi paylaşımlarda bulunarak büyük bir kitleye hitap edebilme imkânı kazanmıştır. Pek çok iş kolu oluşmuş, sosyal medyada tespit edilen hesaplardan çevrimiçi satış imkanları kullanıcılar ile buluşmuştur.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
5
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
4
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
10
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format