Uyuşma ve karıncalanma yalnızca yaşlılarda değil aynı vakitte gençlerde de görülebilen bir rahatsızlık olarak meydana çıkabilmektedir. Uyuşma ve karıncalanma bedenin derhal her noktasında meydana gelebilmektedir. Uyuşma ve karıncalanmanın namacıylalerini ve önleyebileceğiniz yöntemleri sizler amacıyla derledik.

Uyuşma ve Karıncalanma Sebepleri ve ÖnleyebilmeUyuşma ve karıncalanma şikayetlerinde bedenin bir evresinde his kaybolması ve iğne batması gibi duygular meydana geldiği bilinmektedir. Uyuşma ve karıncalanmanın namacıylalerinin başında sinir damarlarında kan basıncının değişmesiyle oluşmaktadır. Bu kan damarında meydana gelen basınç farklılıkları kötü oturma şekilleri ve eklemleri zorlama gibi namacıylalerle oluşabilmektedir.

Dirsek bölgesine abanma, eklemleri zorlama, ayak ve el bileklerinde anlaşmalar meydana gelebilmektedir. Genellikle uzun vakit belli pozisyonlarda oturmak anlaşma ve karıncalanma gibi problemlere namacıyla olmaktadır. Kalıtsal faktörlerinden de etkisiyle anlaşma ve karıncalanma problemlerine namacıyla olabilmektedir. Zamanla boyun omurlarında meydana gelen problemler ve kemik güçsüzlükleri de gelişen dönemlerde anlaşma problemlerine ve karıncalanma problemlerine namacıyla olabilmektedir. Bu tarz sıhhat problemlerının uzun vakit devam etmesi halinde en kısa vakitde dahiliye hekimine ve şayet çözüm bulunamazsa Nöroloji ve Sinir hastalıklarına bakmakta olan eksper doktorlara da görülerek lüzumlu tetkikleri yaptırmalı ve ciddi bir problemle karşı karşıya olup olmadığınızdan emin olmalısınız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
3
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
mustafa

ÇAYLAK

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format