Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve Apple cihazların çökmesine yol açan whatsapp mesajından sonra şimdi de hedef Android cihazlarda.


Whatsapp üzerinden yayılan ve mesajın üstüne dokunmamızı isteyen whatsapp mesajına dokunulduğunda telefonda çeşitli problemler ortaya çıkıyor ve telefon kullanılmaz hale gelebiliyor.

Yukarıda işaretlenmiş örnekteki gibi gelen mesaja dokunduğunuzda emojiyi içeren kodlar çalışarak sonsuz döngüye giriyor ve telefonun çalışması engelleniyor. Bu döngü telefonu kısa bir süre içerisinde çalışmaz hale getirirken kullanıcıyı zor durumda bırakıyor.

Android telefonları çökerten Whatsapp mesajından nasıl kurtulunur?
Bu ya da buna benzer bir mesaj aldığınızda bu mesajı açmadan direk konuşmayı silerseniz sorun yaşamadan kurtulabilirsiniz. Eğer yanlışlıkla açtıysanız ve telefonunuzda sorun yaşamaya başladıysanız Whatsapp Web özelliğiniz aktif ise whatsapp web kullanarak ilgili mesajı sildiğinizde cihazınız tekrardan düzelebilir.

Gerçekten ciddi bir sorun olan mesaja karşı bir güncelleme henüz yayınlanmış değil. Sorunun çözümü whatsapp tarafından mı yapılacak yoksa Android platformunun geliştiricisi Google tarafından mı yapılacak henüz belli değilken en kısa sürede bir güncelleme çıkartılarak sorunun çözülmesi bekleniyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format