Teknoloji dur durak bilmeden her geçen gün gelişiyor. Bu yazımızda sizlere Anki markasının ürünü olan Cozmo robotu tanıtacağız. Bu şirin şey oyuncak sınıfında olsa da yetişkinlerin de dikkatini çekmeyi çok iyi bir şekilde başarıyor diyebiliriz.

Anlık ruh halini yüz ifadeleriyle bize anlatabilen bu şirin robot 10’dan fazla farklı duyguyu ön tarafında bulunan küçük led ekran yardımıyla bize gösterebiliyor. Akıllı telefonlar için yapılmış uygulama ile çeşitli modlar arasında geçiş yaparak oyunlar oynayabileceğimiz bu robotun kutusundan 3 tane de etkileşimli küp çıkıyor. Bu küpler Cozmo’nun en sevdiği aksesuarları! Bu küpler sayesinde çeşitli oyunlar oynamayı ya da yeni oyunlar oluşturmayı sağlıyoruz.

Cozmo’nun ön tarafında bulunan küçük kamera ile etraftaki nesneneleri tanıyabilmesi ve bizi gördüğünde ismimizi söylemesi mümkün kılınıyor.

Serbest dolaşma, internet üzerinden sürekli güncellenen yeni oyunları oynama, uzaktan kontrol ile Cozmo’yu istediğimiz gibi hareket ettirebilme gibi birçok farklı mod barındıran Cozmo’yu yetişkinler bile günlerce severek oynayacak gibi görünüyor. Ayrıca SandBox modunu kullanarak kendi oyununuzu da yapmanız mümkün!

Siz bu sevimli robotu nasıl buldunuz? 🙂

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format