Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin ABD’ye savaş ilan etmeye gibi bir niyeti olmadığını, terör örgütüyle mücadeleyi sürdüreceğini söyledi.

Yıldırım, Somali Konferansına katılmak üzere bulunduğu İngiltere’nin başkenti Londra’da İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC’ye mülakat verdi.

“YGP’yi silahlandırma kararı alan ABD’ye karşı somut bir eylemde bulunacak mısınız?” şeklindeki soru üzerine Yıldırım, “ABD’ye savaş ilan edecek değiliz. Durum bu değil. Adı ister PKK, ister PYD, isterse YPG olsun biz terör örgütüyle mücadeleye devam edeceğiz.” yanıtını verdi.

Yıldırım, “ABD tarafından silahlandırılsa bile YPG’yi Suriye’de bombalamaya devam mı edeceksiniz?” şeklindeki soruyu da “Tabii ki. Eğer bir tehdit varsa tabii ki öyle yapacağız.” diye yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye yapacağı ziyarette ABD Başkanı Donald Trump’a nasıl bir mesaj vereceğinin sorulması üzerine de Yıldırım, şunları söyledi:

“Mesaj açık. ‘En başından beri NATO’da müttefikiz, stratejik ortağız. Bölgede terör örgütleriyle mücadeleyi sadece Türkiye ile yapabilirsiniz, başka terör örgütleriyle değil’ diyecek. Bu birinci mesaj. İkinci mesaj ise ‘FETÖ terör örgütünün ciddi bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldık ve bu terör örgütünün başı ABD’de yaşıyor. Ortak ve dost iki ülke olduğumuza göre hukuki süreç tamamlanır tamamlanmaz onu sınır dışı etmelisiniz.’ olacak.”

Kaynak: AA


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım

0 YORUM

İçerik Ekle
Kişilik Testi
Kişilik Testi İçin Ortaya Bir Şeyler Çıkartmak İster misin?
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması Ekleyerek Diğer Kişilerle Yarışabilirsin
Anket
Anket Hazırlayarak Anketlerin Oylansın
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluştur
Liste Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Videosu Ekle
Müzik
Soundcloud or Mixcloud Müzikleri Ekle
Gif
GIF format